GRÉGOIRE-BESSON

ANDPACK- WAŁ DLA PŁUGA

ANDPACK to wał dla pługa zawieszanego z hydrauliczną regulacją szerokości. Seria wałów ANDPAK z GRÉGOIRE-BESSON zagęszcza i kruszy glebę bezpośrednio za pługiem. Dociśnięta gleba ogranicza erozję oraz zmniejsza parowanie wody. Nośność gleby jest również lepsza, co ułatwia późniejszą pracę (siew). To wyposażenie pozostawia więc strukturę gleby idealną do przygotowania warstwy siewnej lub do siewu bezpośrednio po orce.

andpak-wał Gregoire Besson

BRONY TALERZOWE NORMANDIE

NORMANDIE to krótkie brony talerzowe do szybkiej pracy. Krótkie brony talerzowe GREGOIRE-BESSON zostały skonstruowane, by połączyć osiągi (5 do 12 cm głębokości roboczej) z wydajnością polową 3 do 13 ha/godz. Seria bron talerzowych składa się z maszyn zawieszanych, półzawieszanych, na ramie sztywnej lub składanej.
normandie-pr-00001

CROSSLAND- KULTYWATOR ŚCIERNISKOWY

ANDPACK to wał dla pługa zawieszanego z hydrauliczną regulacją szerokości. Seria wałów ANDPAK z GRÉGOIRE-BESSON zagęszcza i kruszy glebę bezpośrednio za pługiem. Dociśnięta gleba ogranicza erozję oraz zmniejsza parowanie wody. Nośność gleby jest również lepsza, co ułatwia późniejszą pracę (siew). To wyposażenie pozostawia więc strukturę gleby idealną do przygotowania warstwy siewnej lub do siewu bezpośrednio po orce.
crossland-00011

GŁĘBOSZE Z ZĘBAMI

GŁĘBOSZ stosowany głównie do kruszenia, spulchniania gleby w celu polepszenia jej właściwości fizycznych i biologicznych. Spulchnia nie wzruszoną przez orkę warstwę gleby i umożliwia jej lepsze przesiąkanie i dopowietrzenie, co sprzyja rozwojowi korzeni roślin. Przesłanką do wykonania tego zabiegu są pojawiające się wiosną i po obfitych opadach i długo utrzymujące się na polach zastoje wodne.
helios-mono-00007-GŁĘBOSZE

ZAWIESZANE PŁUGI OBRACALNE SERIA R6

Seria R6 charakteryzuje się prostą i silną budową dla uzyskania maksymalnej uniwersalności. Mechanicznie ustawiana szerokość robocza umożliwia szybkie i proste dostosowanie się do różnych warunków pracy. Odległość między korpusami od 90 do 120cm umożliwia wykonanie orki o wysokiej jakości, gdy na polu znajdują się duże ilości resztek roślinnych.
rover-70-00010--R6

PŁUGI JEDNOKOŁOWE SPMF i SPML

Pługi te są zbudowane z wysokiej jakości stali . Systemy hydrauliczne inspirowane są najlepszą technologią przemysłową. W trakcie procesu produkcji jest ciągła kontrola jakości. Rezultatem tego jest: silna konstrukcja i solidność maszyn oraz ich niezawodność i długowieczność.

PŁUGI OBRACALNE ZAWIESZANE

Pługi obracalne, zawieszane z hydrauliczną regulacją szerokości roboczej zapewniają wysoką jakość orki, komfort obsługi i znakomitą technologię
RW6 – dla ciągników o mocy od 120 do 220 KM
RW8 –dla ciągników o mocy od 160 do 300 KM
RW9 – dla ciągników o mocy od 200 do 360 KM

PŁUGI PRZEGUBOWE NA WÓZKU

Pługi serii SPSF i SPSL są wyposażone w przegubowy system. Połączenia ramy tylnej opatentowany przez Gregoire-Besson. Ta koncepcja odpowiada najbardziej wygórowanym potrzebom użytkowników : wyrównana i precyzyjna orka przeznaczona do terenów pagórkowatych.
SPSF: Pługi do orki w bruździe
SPSL: Pługi do orki poza bruzdą

BRONA TALERZOWA

BRONA Z RAMĄ CENTRALNĄ o przekroju 300 x 300 x 10 mm, charakteryzująca się dużą wytrzymałością i trwałością.
Ma także następujące zalety:

  • łatwy i szybki dostęp do wszystkich miejsc wymagających kontroli i konserwacji (smarowanie, regulacje, itp.)
  • bardzo dobra widoczność z kabiny ciągnika na maszynę podczas pracy
  • brona talerzowa kompaktowa o zwartej budowie – łatwa do transportu po drogach publicznych.

AGREGATY UPRAWOWE PRZEDSIEWNE

Agregaty uprawowe przedsiewne dają wiele zalet podczas przygotowania gleby przed zasiewem:

  • Odpowiadają wszystkim typom gleby.
  • Są łatwe w ustawieniu i użytkowaniu.
  • Łatwo dostosowują się do wcześniej przeprowadzonych zabiegów polowych (orka, uprawa uproszczona, itp.).
  • Otwierają glebę pozwalając jej się ogrzać celem zapewnienia szybszego kiełkowania ziarna.
  • Napowietrzona gleba wpływa na wzrost systemu korzeniowego, co zwiększa wchłanianie składników odżywczych i wody przez korzenie.
  • Pozostawiają rozdrobnioną glebę na powierzchni, mniej wrażliwą na erozję.

Wybór zębów i ich rozstawu umożliwia dostosowanie maszyny do rodzaju gleby, do rodzaju wcześniejszej uprawy i do założonego celu.